Hakkımızda

       

            Türkiye’nin Lokum ve Şekerleme üretiminde en köklü firmaları arasında yer alan şirketimiz 100 yıla yakını Balıkesir / Dursunbey de olmak üzere  ‘‘200 sene , 6 nesil’’ geleneksel  Osmanlı ahi teşkilatının usta –çırak ilişkisini babadan oğula el vermek suretiyle yaşatarak 1980 ’li yıllara kadar üretimini devam ettirmiştir.

            Bu tarihten itibaren şirketimizin kurucusu Mustafa  Şekercioğlu atalarımız Osmanlının Unutulmaya yüz tutan bizlere has damak zevkimizin eseri Ezme, Lokum ve Şekerleme çeşitlerini yeni bir atılımla kendi markamız altında değil fakat fason üretim şekliyle ülke ve ülke dışı dağıtım ağına sahip köklü kuruyemiş ve pazarlama şirketleri vasıtası ile yurt içi ve yurt dışı pazarlarına ulaştırmıştır.

            Günümüz  itibarı ile markalaşma ve teknik alt yapısını tamamlayan şirketimiz Türkiye pazarına kendi markası altında her birinin aşağıda belirttiğimiz kendine has özellikleri olan klasik Ezme , Lokum ve Şekerleme çeşitlerini sunmaktadır.

             Ürünlerimizin kendine has damak tadı ve görüntü özellikleri vardır. Kısaca bunları sıralayacak olursak :

1-   Üretmiş olduğumuz lokum çeşitlerinin hiç birinde Glikoz ve Fruktoz Şurubu kullanılmamaktadır.  Tatlandırıcı olarak sofralarımızda tükettiğimiz doğal ‘‘Pancar Şekeri’’kullanılmaktadır.

2-   Üretmiş olduğumuz lokum çeşitlerinin tamamında ağızda dişlere yapışma ve dişlere sıvanma özelliği yoktur.

3-   Yine üretmiş olduğumuz lokumlar geniz yakmaz ve ne kadar tüketilirse tüketilsin bıkkınlık vermezler.

4-   Bir çok ürünümüzde gıda aromaları ve gıda renklendiricileri yerine tabiatın doğal meyve ve hammaddeleri kullanılmaktadır.Bu ürünlerimize bazı örnekler verecek olursak;

    İçinde Gül Taç yapraklarını içeren ‘‘Gül Yapraklı Lokum’’umuz , Sakız Adasından gelen Doğal Damla Sakızı ile üretilen ‘‘Damla Sakızlı  Lokum’’umuz, Böğürtlen den imal edilen ‘‘Böğürtlenli Lokum’’ İncir den imal edilen ‘‘İncirli Lokum’’ vb.

5-   Bazı ürünlerimizin görüntü olarak da Türkiye de benzeri yoktur. Örneğin ;     

      Cevizli Sucuk lokumun 1 metrelik düzgün ve pürüzsüz yapısı       

      Leblebi şekerinin tırtıklı yapısı ve büyüklüğü

Kısaca kendimizi tanıttıktan sonra siz sayın müşterilerimizi ürünlerimizi tadmaya davet etmekten onur duyarız. Saygılarımızla